Yhteystiedot

Toimiston aukioloajat

Toimisto on avoinna ti klo 12-16, ja ke klo 9-17

Poikkeukset aukioloajoissa:

Ti 17.5. poikkeusaukioloaika klo 11 – 15.30

Ti 14.6. poikkeusaukioloaika klo 12 – 14.30

Heinäkuussa toimisto suljettu, yhteydenotot tarvittaessa toimikuntiin. Yhteystiedot alla.


Osoite:  
Lahden Urheilukeskus, Salpausselänkatu 8, 15110 Lahti

Yhteystiedot

Kommodori,
Juha Lehtinen
0400-512466kommodori@lahdenpurjehdusseura.fi
Toimisto, Toimintasihteeri,
H
anna Similä
044 0698450 lps@lahdenpurjehdusseura.fi
Myllysaaren isäntä,
Hannu Salo
050-5760062
hannusalo.salo@gmail.com
Ykskoivun ja Hökän isäntä,
Matti Laaksonen
Mikko Ryymin

0500-933190
044-5895954

laamatt@gmail.com
mikko.ryymin@gmail.com
KatsastusKatsastusinfo ja katsastajien yhteystiedot
Koulutuspäällikkö
Matias Harju
050-3072957matias@harjut.fi

LPS:n Hallitus 2022

Kommodori
Juha Lehtinen
0400 512 466
I varakommodori
Harrasteveneilytoimikunnan pj.
Sami Kallio
0400 846 333
samipetterikallio@gmail.com
Taloustoimikunnan pj.
Jussi Hiukka
050 377 7112
jussi.hiukka@jussimakela.net
II varakommodori
Junioritoimikunnan pj.
Mirja Kreander
mirja.kreander@gmail.com
Kiinteistötoimikunnan pj.
Timo Kastemäki
050 560 0479
kastemaki@gmail.com
Urheilutoimikunnan pj.
Petri Korteniemi
0400 406 906
pepe@photex.fi
Tiedotustoimikunnan pj.
Pia Tyyskä
040-743 3363
tiedotus@lahdenpurjehdusseura.fi
Myllysaari-toimikunnan pj
Jorma Tamminen
040 831 0674
jorma.tamminen59@gmail.com

Yhteydenottolomake